Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

VZHLEDEM K PROSTORÁM, KTERÉ MOHU VĚNOVAT FIALKÁM, BUDU SE VĚNOVAT PŘEVÁŽNĚ PĚSTOVÁNÍ MINIATURNÍCH A POLOMINIATURNÍCH FIALEK, I KDYŽ NEZASTUPITELNOU ČÁSTÍ MOJÍ KOLEKCE JSOU SAMOZŘEJMĚ I STANDARDNÍ FIALKY.

U P O Z O R N Ě N Í !

NEJSEM A NEBUDU FUNGOVAT JAKO PRODEJCE. MÁ SBÍRKA JE PRO MOJE POTĚŠENÍ A RADOST. POKUD BY NĚKDO POTŘEBOVAL RADU NEBO POMOC, KONTAKTUJTE MĚ PROSÍM NA E-MAILU.

A NYNÍ BYCH VÁS CHTĚLA SEZNÁMIT S JEDNÍM PŘÍBĚHEM, KTERÝ VÁS MOŽNÁ ZAUJME.....

 

(NA KONCI ČLÁNKU BUDOU VKLÁDÁNY FOTOGRAFIE O VÝVOJI ROSTLINEK A KVĚTŮ)

Příběh jedné zásilky…..

 Zhruba přede dvěma lety jsem zahlédla na výletu po internetu krásné a barevné květinky – nedalo mi to a nahlédla jsem – byly to africké fialky v takových odstínech a kombinacích barev, že to byla takřka láska na první pohled. Od té doby jsem neměla ani chvilku pokoje, hledala v zahradnictvích, květinářstvích, ale i v zahraničí, kde by se daly takové krasavice pořídit. Nebylo to jednoduché, protože i ti jen trošičku zasvěcení vědí, že jednoduše se dají sehnat pouze „klasické“ barvy – bílá, růžová a fialková, občas i tzv. chiméra (květ s odlišným středovým pruhem) – avšak to jsou fialky z „velkochovů“ z Holandska a Belgie majících poněkud omezený sortiment. Pak jsem se seznámila se spoustou dalších stejně potrefených nadšenců, jsou mezi nimi i muži, a tím začala moje kariéra „pěstitelky“ afrických fialek. 

SRPEN 2006 - VELKÉ UVAŽOVÁNÍ A ZAŘIZOVÁNÍ

Mezi opravdu velké a známé pěstitele i šlechtitele patří Rusové, a jsou v tom opravdu dobří. Pěstitelé nabízejí velké kvantum druhů, ovšem je tu jeden, a to opravdu skalní problém – kterak dopravit buď lístečky nebo rostlinky z Ruska k nám, když balíček s časopisy a knihami šel přes celnici v Rusku a u nás neuvěřitelných 42!!! dní??? Dovedete si představit jak by asi vypadaly a v jakém stavu by byly???? Navíc ruští pěstitelé neposílají do zahraničí, pouze praktikují tzv. dopravu pomocí kurýra – vy si seženete např. průvodčího z mezinárodního rychlíku, dohodnete v kolik hodin a který den dorazí na nádraží v Moskvě, dáte mu přesnou částku v USD nebo rublech a v udanou hodinu se dostaví kurýr ruské strany a z ruky do ruky si předají lístečky za peníze. Ale to je poněkud složité, pokud to není např. Váš příbuzný, že? Takže pro mě nastaly dny horečného přemýšlení, kombinování a uvažování, protože prostě bez těch krasavic už nemohu existovat. Navíc jsem měla jednu velice dobrou a milou kamarádku (samozřejmě taky fialkovou), která se přímo zamilovala do jedné z fialek, a zrovna do té, která není běžně k mání – fialkovou listovou chiméru. Je to milá holka a tak jsem zapojila všechny buňky, to přeci není možné, nějaký způsob prostě musí být.

ZÁŘÍ - ŘÍJEN 2006 -  REALIZACE

Zhruba koncem září roku 2006 jsem přestala pouze přemýšlet a dala se do realizace. Jelikož vládnu alespoň ruštinou (jsem odchovanec generace, mající ruštinu za povinný předmět a teď se mi to vyplácí), řekla jsem si – napíšu jim a maximálně mi odpoví, že to prostě nejde. Zkontaktovala jsem se s ruskými pěstitelkami, mimochodem jsou velice milé a ochotné, na vše jsem se vyptala, zaslala předběžnou objednávku, jeden e-mail stíhal druhý – a světe div se – ony měly i tu vytouženou listovou chiméru. Za dovozovou oběť jsem si vyhlédla jednoho kolegu, který mě sice neznal osobně, ale po mém dotazu a následně i osobní návštěvě mi přislíbil, že pokud si vše dohodnu a zajistím, nebude mu činit problém mi „vytoužený“ balíček z Moskvy dopravit. A začala další fáze vyjednávání, dámy z ruské strany dokonce souhlasily s tím, že zásilku v daný den dopraví přímo do recepce hotelu (což běžně nedělají a fialky si musíte osobně vyzvednout) a tam nechají balíček a převezmou peníze a e-mailem mi dají vědět, že vše proběhlo.

LISTOPAD 2006

Nemohla jsem se dočkat, měla připravené peníze a asi týden před realizací rána z čistého nebe – akce se ruší, do Moskvy se neletí….. Jako by do mě uhodil blesk, avšak následující den, ještě než jsem stačila stornovat objednávku, dobrá zpráva, akce se pouze posunuje o 14 dní….Uf, velký kámen mi spadl ze srdce. 

Vybavila jsem kolegu instrukcemi, obálkou nadepsanou jménem kurýra z ruské strany a čekala na TEN den. Celá nervózní jsem čekala až do šesté hodiny večerní, když najednou ťuk – mailík z Ruska --- vše proběhlo O.K. balíček předán, peníze v pořádku, těšíme se na další příjemné jednání…..

1. PROSINCE 2006 - UDÁLOST ROKU

Následující den se v osm ráno ozval telefon – haló už jsem přijel, máte u mě dáreček… Upalovala jsem jako pro opravdovský vánoční dáreček a nedočkavě otevírala krabici – krásně zabalenou, zateplenou vatou a v ní hromada – lístečků mnou vybraných pokladů a také s krabičkou, v níž byl opravdovský poklad – listová chiméra Rob´s Lucky Penny, aneb Šťastný Peník pro mojí fialkovou kamarádku. Probírala jsem se svým pokladem a už jsem přemýšlela, jestli je dám zakořenit do vody, nebo rovnou do zeminy, jestli přežijí a jestli……. Takže jsem nezapomněla udělat fotodokumentaci, abych se s Vámi mohla podělit o svou radost, bohužel zkalenou pomyšlením, že se jednalo pouze o jednorázovou akci, a pokud budu chtít další krásné druhy fialek z Ruska, budu muset opět absolvovat ony peripetie, a hlavně sehnat obětavého kolegu, který by mi je přivezl, a to není a nebude jednoduché.

  

Takže se prosím seznamte s jednou zásilkou z Ruska a jejími osudy, které budou ovšem na pokračování, podle toho, jak se jim bude u mně dařit. Pro začátek také několik fotografií stažených z internetu, abyste mohli vidět, jak budou vypadat a jak budou kvést, pokud se jim u mně bude líbit (všechny odrůdy jsou polominy, mini a i mikromini...)

 Tak nejdříve pár fotografií, kterak budeme vypadat, jestli vyrosteme a pokveteme......

 

                            

                     

                         

                            

                              

                    

            

                

                 

                                     

                                  

                              

 

         

      

  

 copyright from violet.ru (bugira.ru) - all violets are from this seller from Russia.

A teď fotografický deníček zásilky:

 

 

1 .12.2006  tajemný balíček:

   

1.12.2006 - také jeden z vybalených pokladů pro mojí fialkovou kamarádku

             - prosím seznamte se listová chiméra Rob´s Lucky Peny jinak  zvaná Šťastný Peník

 

1.12.2006 - večer - už si všichni hovíme v převařené vodě v malých skleníčcích....

 

13.12.2006 - objevily se první kořínky a rychle rostou další....

18.12.2006 - kořínky jsou již u všech lístečků ode všech druhů......

29.12.2006 - objevily se první malinkaté rozetky u některých lístečků, brzy se bude muse sázet do zeminy.....

3.1.2007 - vše je připraveno, bude se sázet do směsi zeminy pro lístečky

 

také takto vypadáme - mikromini trailer (převislá) Oui Loui

              

                          lísteček mikromini Oui Loui                                                     dospělá rostlinka mikromini traileru (převislá) Oui Loui

zhruba po 5 hodinách perné práce jsme všichni zasazeni a hovíme si v malých skleníčcích na policích s umělým osvětlením:

  

 

 

 

8.1.2007 - objevily se první rozetky vykukující ze zeminy (ani ne týden po zasazení):

                                                   

                                         Blue Tail Fly - rozetka (v kroužku)                                       Tiny Moon Goddess - rozetka ( kroužku)

                                          

                                                                                Ms.Smartypants - rozetka (v kroužku)

12.1.2007 - první rozetky u dalších druhů:

                                           

                     Frosted Fantasy minitrailer - rozetka (v kroužku)                            Minibomb - mikromini trailer (v kroužku)

a bude následovat pokračování, podle toho jak lístečky budou prospívat a růst rozetky.........

25.1.2007: spousta nových rozetek, ty stávající pěkně " pokročily" v růstu

 

Frosted Fantasy - povyrostlá                                            Hot Pink Bells - povyrostlá                 Minibomb - povyrostlá rozetka

Tiny Moon Goddes - povyrostlá rozetka                           povyrostlé rozetky Ms.Smartypants

a teď několik nových přírůstků do rodinky malých rozetek:

Frosted Fantasy - 2                                             Gold Coins                                                                   Hot Pink Bells - 2 

Chimpansy - 1                                                        Chimpansy - 2                                                   Jimmys Orchid Fusion

Kimonsons Bells                                                    Lithuanika                                                                            Little Caesar

Little Caesar - 2                                                       Minibomb - 2

Pony Ride - sport                                                        Quiet Dreams

Robs Cool Fruit - 1                                                        Robs Cool Fruit - 2                                          Tiny Moon Goddes - 2

9.3.2007: malé rostlinky některých druhů dospěly do velikosti, kdy již mohly být bezpečně odsazeny od matečních lístků:

       

                                                                    vyrostlé rostliny u matečních lístků  

 

                                          

                                                                                           vybrané rostlinky pro odsazení 

 

                                           

                                                                                 první odsazené rostlinky od matečních lístečků    

 

a takto jako na předešlé fotografii bylo odsazeno 48 rostlinek všech možných druhů a brzy budou následovat další

TAK TAKTO ROSTLINKY POVYROSTLY A NĚKTERÉ JIŽ KVETOU:

                                           

                                                                            JABCO                                                                 MS. SMARTYPANTS - SPORT

   

                                           

                                                                RAMBLIN LASSIE                                                                     WILD TCHANG

    

                                          

                                                           PONY RIDE - CHIMÉRA                                                       ROB´S HUMPTY DOO

  

                                           

                                                                      ROB´S MIRIWINNI                                                                       LONG LEGS

TOPlist
aktualizováno: 22.09.2014 10:28:51